פרשת במדבר | תשפ"ד

צילום מסך 2024-06-09 093536

פרשת במדבר | תשפ"ד

 

מה התחדש השבוע?

1.שבת הורים- בשבת האחרונה התקיימה שבת הורים של בנות השמינית. היתה שבת מרוממת ועוצמתית. ישר כח לצוות שמינית על ההכנות הרבות וההובלה עד לפרטי פרטים.
מצ"ב תמונות מלפני שבת 

 

2.תערוכת אומנות- לפני שבת התקיימה פתיחת תערוכת מגמת אומנות. התערוכה עדיין מוצגת בלובי. מוזמנים להכנס ולצפות.

3.יום מדעים ואומנויות בשישית– ביום שני יצאו בנות השישית ליום פעילות של מדעים ואומנויות. היום נפתח בטכנודע. הבנות למדו בדרך חוויתית על פולימרים וזיהוי פלילי. היה מעניין מאוד.  משם המשיכו לאיזור נחל אלכסנדר ויצאו לטיול עד גשר הצבים שם חיכו להן קרטיבים מצננים. בהמשך התקימו פעילויות של אומנות, מדעים וארץ. תודה למורי המגמות על  ההתגייסות להפעלת יום זה. 

4.יום ירושלים- את אירועי יום ירושלים התחילו באולפנא כבר באזמרא בשיחה של הרב הראל פדידה על ניסי מלחמת ששת הימים. בערב יום ירושלים הגיע לאולפנא גרשון בר כוכבא לשיחה מרתקת בנושא: "ירושלים בנפילתה ותקומתה". לאחר מכן התקיימו תפילה וארוחה חגיגית ולסיום טקס מרגש שהכינה כיתה י1.  בבוקר יצאנו לכותל , לתפילה ואמירת הלל ומשם המשכנו לפעילות בפארק טדי ולריקודגלים. 

השבת אנו פותחים את הקריאה בספר במדבר.

 עניינו של ספר במדבר הוא הדרך, והדרך לעיתים היא מפרכת ומסוכנת . "כל הדרכים בחזקת סכנה", וההליכה בה מצריכה מאמצים.  עולה השאלה כיצד ניתן להתמודד עם הדרך הקשה? כל מי שהולך בדרך ומתמודד עם אתגריה יודע שיש בדרך סיכונים גדולים, שיכולים להווצר פערים, מחלוקות שמפוררות את המחנה ועוד. המדבר איננו מקום מיושב, הוא לא מסודר ומאורגן, כדברי ספר איוב: "ארץ עפתה כמו אופל, צלמוות  ולא סדרים". כיצד אם כן מסתדרים במדבר? ומדוע נקבע כי תחילת מסע האומה יהיה במדבר?

התשובה לחשש ניתנת בתחילת ספר במדבר בעיסוק הנרחב  בסידור המחנה.

ועיקרו  של הסדר הוא שכל המחנה סובב סביב נקודת הלב, סביב אוהל מועד, סביב מחנה שכינה. יש כאן אמירה יסודית שלפני בניין הגוף, לפני יישוב הארץ, צריכים ישראל להבין מה המחייה אותם, מה מטרתם ומגמתם בעולם – השראת השכינה.

"איש על דגלו באותות לבית אבותם יחנו בני ישראל, מנגד לאוהל מועד יחנו"- זו הנקודה המאחדת, המחברת והמגבשת בכל טילטולי הדרך. כל פגיעה בנקודה זו במהלך המסע נענית בחריפות, כי אם אין את הנקודה הזאת אין קיום לאומה. (הרב גור גלון)

שנזכה בע"ה לצלוח את כל ההתמודדויות שיש לנו מתוך חיבור עמוק ליעוד שלנו.