פרשת האזינו | תשפ"ד

חלון לתיכון

פרשת האזינו | תשפ"ד

מה התחדש השבוע?

 

1.עשרת ימי תשובה- ארחנו את אלירז פוגל ואת הרב עומר דוידוביץ לשיעורים בבימ"ד אלול, בערב אחד העבירו המחנכות בימ"ד אלול מושקע ויצירתי עם קבוצות לימוד בנושאים שונים.  תודה וישר כח!בסליחות-  ארחנו את בנות החטיבה מנעם נתניה .

 

2.חמישים  שנה למלחמת יום כיפור – בימים אלו מציינים 50 שנה למלחמת יום כיפור. בנות מגמת ארץ בהפעלת מיכל ראיינו קרובי משפחה על חלקם וזכרונותיהם מהמלחמה.הדברים סוכמו על גלימות נייר המוצגים בתערוכה תלויה ב"רכבת". מצ"ב תמונות. אתם מוזמנים להציץ ולראות

3.הפסקה פעילה – ליד האמפי נערכה הפסקה פעילה במסגרת שיעור ספורט בהפעלת שרון. מצ"ב סרטון( לנשים בלבד)..

4.פתיחת המועדונים-  בשבוע שהיה נפתחו לשמחת הבנות המועדונים של החמישית והשישית הממוקמים ב"אסבסטונים" . המועדונים מאפשרים עוד מקום בילוי, מפגש ובישול "בקטנה" לרווחת הבנות. 

5.כינוס לשישית- בשבוע  שהיה התקיים כינוס לשישית בנושא הערכות חלופיות. בו הוסבר על מבנה הבגרויות. מקומם של ההערכות החלופיות וחשיבות התלמידאות  כמו כן הוסבר על נושא השכלה כללית ומעורבות חברתית. 

 

6.ערב התעוררות-  יום חמישי התקיים ערב התעוררות באולפנא. זכינו שהתארחו אצלינו הרב קלמן בר והרב יוסף צבי רימון, שבתוך כל העומס העצום שהם נמצאים בו ערב יום הכיפורים, הסכימו לתרום מזמנם גם כדי להשתתף בהכנה הרוחנית שלנו ליום הקדוש. החמישית והשישית שמעו שיחה של דורית שרמן על אמונה ותפילה, מבשורה קשה שלא תוכל ללדת ועד לחיבוק 2 שלישיות שב"ה זכו להביא לעולם. שמענו סיפור תשובה של ירין בליווי שירים וניגונים, עם הנגניות המופלאות הבוגרות שלנו נגה ובתאל. בכל כתה היתה יחידת מחנכת, לאחריה התכנסנו לסליחות ברב עם יחד עם הבוגרות הרבות שהגיעו להשתתף במקביל בערב בוגרות. 'מיטיבות הלכת' הלכו באישון ליל ל'בקטנה' אצל הרב באואר שהכין לכבודן קיגל משובח.

7.ערב בוגרות- במקביל לערב ההתעוורות התקיים ערב בוגרות. הבוגרות התכנסו, שמעו שיחה של הרבנית והשתתפו חלקית בערב ההתעוררות. אנו רואיםחשיבות גדולה בשמירת הקשר עם הבוגרות. 

8.התנדבות 1 – בנות כיתה ט1 יצאו להתנדב בבוטיק יד 2 בעין עירון. עזרו בארגון החנות.

התנדבות 2-  היום יצאה קבוצת בנות בליוויום של הרב באואר ומיכל פלג להתנדבות במסיק זיתים בחוות ליד מבא דותן

פרשת האזינו היא שירה אחת גדולה:"האזינו השמים ואדברה ותשמע הארץ אמרי פי, יערוף כמטר לקחי תזל כטל אמרתי" – ישנם שני צדדים בהם אנו נפגשים עם בורא עולם: שמים וארץ; מטר וטל.

 

ישנו צד עליון של שפע שמימי וגשם שמגיע מלמעלה, וישנו צד שהוא תוצר העבודה האנושית שלנו, אמת מארץ תצמח. כדוגמת הטל שמרווה את פני הקרקע גם ללא גשם. שני הצדדים מובילים ל'שם ה' אקרא הבו גדול לאלוהינו'. את שני הצדדים הללו אנו פוגשים גם בחג הסוכות. כל עניינה של הסוכה היא יצירה אנושית שנשארת פתוחה לטבע האלוהי.

 

מצד אחד בבניין העשוי מקרשים ומסכך, יחד עם זה בנוי באופן ארעי שמותיר מקום לראות את כוכבי השמים. גם ארבעת המינים הם מעגלי טבע אלוהי שמאוגדים בדי עם שמניף אותם לארבע רוחות השמים. עם אנושי-אלוהי. עם פלא שיכול להאזין לשירת האזינו. 'סוכה ולולב לעם סגולה'.(הרב חגי לונדין)

בע"ה נאחל לכולנו  שנה של עמל, מאמץ ומיצוי הכוחות והיכולות

  יחד עם ברכת שמים ממעל.