פרשת ויקרא | תשפ"ג

הזמנה לערב מונולוגים (1)

פרשת ויקרא | תשפ"ג

 

מה התחדש השבוע?

 

  1. סיור של"ח– השבוע יצאו בנות כיתה ט1 לסיור של"ח בגן הנדיב בעקבות הברון רוטשילד. 
  2. בגרויות- את עונת הבגרויות פתחנו עם בגרות האנגלית בעל פה. תודה לצוות אנגלית ולצוות המחשוב על ההכנה, התיאום והסבלנות שנדרשה בבגרות מעין זו. 
  3. במקביל התקיימה בגרות בספורט בהובלת שרון ונורית. הבנות רצו מקצה 2000 והכינו תרגיל
  4. כנס מגמות מוזיקה– השבוע התקיים כנס מגמות מוזיקה של החינוך העל יסודי של החמ"ד. הכנס התקיים בהיכל התרבות בראש העין. גם בנות מגמת מוזיקה שלנו הצטרפו לכנס המושקע. הבנות נגנו באחד ההרכבים. ישר כח לצוות מגמת מוזיקה על הליווי וההכוונה ולעידית שהצטרפה אליהן.
  5. קמחא דפסחא- השבוע יצאו בנות החמישית לעין עירון. שם , בשיתוף עמותת "אהבת ישראל" ארזו בחריצות ארגזי משלוחים לעשרות משפחות נזקקות לקראת חג הפסח. 
  6. ועוד מאותו עניין: השבוע  ארגנו  בנות כיתה י2  בת מצווה למשפחתון מתלפיות שהתארח אצלנו בשבת בתחילת שנה. 
  7. ביקור פיקוח התיישבותי- ביום חמישי הגיע לאולפנא צוות נרחב של מפקחים ועובדי מנהל החינוך ההתיישבותי ובראשם אילנה נולמן , מנהלת המינהל.  על מנת להכיר את האולפנא, הם שמעו הסבר מהרבנית שלומית על החזון החינוכי של האןלפנא. לאחר מכן, הוצגו התוכניות הלימודיות הייחודיות באולפנא, סדר היום החברתי וסדרי הפנימיה. הם ערכו סיור ברחבי האולפנא, ראו הופעה של בנות מגמת מוזיקה, נפגשו עם מגוון של בנות . שאלו אותן על חייהם באולפנא ועל מה שהן מקבלות במקום. ב"ה היה מפגש טוב. זו הזדמנות שוב לומר תודה לכולכם שעומדים מאחורי המפעל החינוכי החשוב הזה. כל אחד בתפקידו. 

8. "משמר"- את השבוע (והשליש) ,סיימו הבנות בערב של לימוד תורה לקראת חג הפסח. לאולפנא הגיעו הרב חיים ברוך ,הרב אהרון צוהר והרב שילר . כמו כן התקיימה יחידת מחנכת ולימוד בהנחיית הרב באואר. בנוסף, היתה התוועדות עם הרכב ליבא , בוגרות שלנו…

 

ספר ויקרא פותח בקריאה של ה' אל משה רבנו מאוהל מועד.
כל ספר ויקרא הוא למעשה קריאה אחת גדולה – 'בואו ותצטרפו אל הקודש'; 'בואו תכנסו אל אוהל מועד'. הדרך להתקרב אל הבורא היא באמצעות קורבנות. בעבר היו קורבנות של בעלי חיים, בימינו אין לנו את האפשרות הזו אולם העיקרון נותר דומה – בשביל להתקרב אל הקודש יש צורך לקחת יסודות חיים נמוכים ולהעלות אותם. בשביל להתקרב לבורא עולם אדם לא יכול השאיר את חייו כפי שהם, הוא קרוא להעלות קורבן. לא במשמעות של הקרבה לשם הקרבה אלא במשמעות של קירבה. קירבה זוקקת מאמץ ושנוי. קירבה זוקקת לשפר את עצמנו ואת העולם סביבנו באמצעות שדרוג של החיים, שבשלב ראשון גורמת לשינוי של המצב הקודם ולכן גם לכאב.

סדרים שונים של התקרבות, יש התקרבות פשוטה – שאדם מקריב עולה, פשוט רוצה להתעלות אל הקודש; יש התקרבות לאחר חטאים – מה שזוקק קורבן חטאת; לפעמים הציבור כולו זקוק להתקרבות ויש גם לו את סדר הקורבנות שלו. (הרב חגי לונדין)

אנו מתקרבים לחג הפסח, חג החירות. בע"ה נזכה לצאת מהמיצרים ולהתקרב אל ה'.