ביקור ראשון של מגמת חקלאות בחממה

DSCF7737

ביקור ראשון של מגמת חקלאות בחממה

בביקור הראשון בחממה (יום שני 12.9) הגענו לביקור ראשון בחממה והכרנו את האצה ספירולינה – מזון העל (עיינו ברשת),  העמדנו ניסוי הבודק את יכולת מחייתה של האצה ברמות מליחות שונות על מנת לבדוק את האפשרות לגדלה במים מן הים תוך שימוש מועט במי שתיה. התחלקנו ל-5 קבוצות עבודה כאשר כל קבוצה בדקה תחום מליחות שונה, את התוצאות נבדוק בביקורים הבאים בחממה תוך שימוש במכשיר ספקטרופוטומטר הבודק את רמות הבליעה של האור. במסגרת המגמה התלמידות ייחשפו למושגים ולמכשירים מקדמת המדע ויקבלו שפה עשירה להבין את עולם המדע המתפתח.

 

מגמת החקלאות תעסוק בפרט בתחום העתיד בחקלאות הוא גידול היצורים אשר מבצעים פוטוסינתזה אך אין להם שורשים, הם ירוקים אך ללא עלים – הלא הן האצות. 
העולם מגלה את הפונטציאל האדיר הגלום בקבוצה רבגונית זו אשר המחקר בה הולך ומסתעף. תרומתן מגיעה למתחום של ייצור מזון, דרך תוספי תזונה וויטמינים ועד לייצור ביודיזל (דלק מאצות) ולייצור חומר ג'לטיני המופק מאצות לצורך תעשיית המזון, הקוסמטיקה, הרפאה והמחק (כל המחקר הגנטי מתבסס על ג'לים המופקים בעיקר מאצות). במגמה נלמד על היבטים שונים של גידול אורגניזמים, מהיבטים כלכליים דרך היבטים אקולוגיים ובעיות תזונה כלל עולמיות, המגמה תמשיך לכיתות י"א י"ב ותעבוד לאור התכנים המתחדשים בכפוף למשרד החינוך. המגמה תהנה מהרבה עבודה מעשית ובשיתוף פעולה ענף עם החממה האקולוגית בעין שמר, ועוד מספר מרכזי לימוד בארץ.
DSCF7737