סמינריון חיים של משמעות

image (6)

סמינריון חיים של משמעות

ביום חמישי האחרון היה לנו באולפנא סמינריון "חיים של משמעות" סמינריון שכולו טיפוח הנשמה, לימוד, העמקה וחשיפה לעולמות של חיים משמעותיים.
לקראת הסמינריון חשבנו לנכון שנושא כזה לא מתחיל מבחוץ אלא מבפנים.
כל כיתה קיבלה רשימה של אנשי צוות שעובדים באולפנא ונתבקשו ללכת לראיין את האנשים בשאלות של:
מה זה חיים של משמעות?
מי זה בן אדם משמעותי?
איך אתה חי חיים משמעותיים?
הבנות עברו תהליך של גילוי הכוחות הפנימיים שסובבים אותם ביומיום (צוותי מורים, אנשי משרד, אנשי הנהלה, מנקות, אנשי אחזקה וכו') הסריטו את הראיונות וערכו את זה לסרטון שהוקרן בסמינריון עצמו.
במהלך הסמינריון וכהרחבה לסרטון שמענו את אילנית בוארון, הלבורנטית שלנו, על חיים של שליחות ועל הוויתורים שכרוחים בכך. אילנית ומשפחתה עזבו חיים מלאים בירושלים לטובת מגורים בגרעין תורני, כדי לחזק ולהקים מוסדות של תורה וסיפרה לבנות על הקשיים שבדרך על הדברים המחזקים ועל האידיאל הגדול שמלווה את חייהם.
נגענו בנושא חיים של משמעות ברבדים ובנושאים שונים. לסרטון שהבנות הכינו:

 

הסמינריון חל ביום גוש קטיף במערכת החינוך, הרב יגאל קמינצקי רבה של גוש קטיף בא והעביר לבנות שיחה בנושא שליחות, חלומות והמשך חיים של רוח גדולה גם לאחר משבר. השיחה הייתה עמוקה ומרוממת מתובלת היטב בסיפורים מחיי הגוש ונתנה פתח ומחשבה לחיים של שליחות, יישוב הארץ והמשך צמיחה.
שמענו גם שיחה מאיציק-ליצן רפואי שסיפר את סיפורו האישי בהומור ונתן הפוגה של קלילות לבנות.
בערב הגיע אלינו גיא בן דור, גיא מאמן אנשים עם מוגבלויות לתחרויות ריצה. הסיפור שלו התחיל ממקום של ליווי נער איתיופי עיוור לאולימפיאדה וצמח לארגון שהוא מנהל כיום בשם "180" שם מאמינים ביכולת של כל אחד עם מוגבלות, מסתכלים עליהם בגובה עיניים ומצמיחים מהם נפלאות ואת הלא יאומן.
בבוקר למחרת שמענו את חני ליפשיץ שליחת חב"ד בקטמנדו חני סיפרה את סיפורי המטיילים, את סיפור המקום ועל האנשים המיוחדים שהיא פוגשת שם. היא סיפרה לבנות גם על חינוך הילדים במדינת עולם שלישית על הקשיים וגם על היתרונות. הבנות ישבו מעל שעתיים מרותקות ונפעמות.
נכנסנו לשבת באווירה שמחה מלאה ובצמא ללמוד עוד. בשבת למדנו ביחידות על המעכבים לחיים של משמעות, הכוחות שבי לחיות חיים של משמעות, ושמענו גם פאנל נשי של נשים מהכפר איך הן חיות חיים של משמעות כל אחת בתחומה.
סמינריון זה מהווה פתח ללימוד, לבירור ולהעמקה של כל אחת ואחת בתחומה לראות ולחדד איפה אני חיה חיים של משמעות.
עברנו חוויה מאוד משמעותית וכולי תפילה ותקווה שהבנות קיבלו צידה לדרך כל אחת ממקומה.