אגרת ערב ראש השנה/ נחמה חממי רכזת תחום חינוך חברתי

IMG-20160927-WA0028

אגרת ערב ראש השנה/ נחמה חממי רכזת תחום חינוך חברתי

השנה זכינו לפתוח את השנה בשלהי ימי אב ולחוות חודש שלם של אלול.

הגישה שלנו באולפנא היא לתת לבת מגוון פעילויות אחר צהריים, 24 שעות מסביב לשעון של פעילות-שיעורים תורניים, העשרה, חוגים, מפגשים עם הצוות, פעילויות תרבות וכו' וכו'.

יש לכל בת מערכת עשירה אחר צהריים של אפשרויות רבות ללימוד והעשרה חברתית.

המטרה לפתח בבת את הרצון והיכולת ללמוד לשמה, לפתח כישורים ויכולות חברתיים ואומנותיים ולחזק חברויות אמת דרך הפעילויות השונות.

אנו נותנים לבנות הרבה אחריות הן בבחירה במה לקחת חלק והן ביכולת לפתח וליזום דברים בעצמן.

אנו מאמינים בשיח בונה, משותף וכנה עם הבנות.

זכינו השנה לפתוח ברוח גדולה, שתי שבתות גדושות בתוכן, שבאחת התארח הזמר והיוצר יצחק מאיר שליווה את השבת בשירה ובשיחות ובשניה שבת סמינריון בנושא התפילה.

בנות השמינית מנהיגות מדי ערב "הכנה" לסליחות משמעותי ומרומם לנשים, תפילה ברוב עם של כל הבנות בנגינה ובשירה שבוקעת רקיעים. מחזה מדהים שגם מושך בתי ספר, תנועות נוער ונשות האיזור להצטרף מדי ערב.

שמענו החודש שיחות מפי מגוון מרצים ורבנים במסגרות השונות, סיפורים אישיים ושיחות ביניהם-חני וינרוט, אלישע בירנבאום, אורלי ויענקל רוט, הרב נוריאל, הרב אלישיב הכהן ועוד ועוד.

הבנות הספיקו גם לחוות פעילויות גיבוש שכבתיים-השבעה של החמישית והשמינית בנחל חדרה, ופעילות בחוף הקשתות בקיסריה לשישית ולשביעית.

המדריכות גם כן התחילו בגדול ועשו סעודת אמנים חגיגית, לימוד משותף בחברותות ויחידות בנושא החודשי-היכולת לשנות את עצמי והיחס שלנו כחברה לשינוי.

לאחר החג אנו נצא אי"ה לסיור סליחות לגולן ביום חמישי ד' תשרי, כל הבנות מתבקשות להביא נעלי הליכה ובקבוקי מים.

אנו מזמינים אתכם ההורים להצטרף אלינו ליום הכיפורים באולפנא, יהיו 2 מניינים-ספרדי ואשכנזי, המעוניינים יצרו קשר עם חנה מזכירת האולפנא 04-6662201

ברכת שנה טובה לכם ולמשפחתכם

בשורות טובות

נחמה-רכזת חינוך חברתי