מהנעשה בחינוך החברתי

אולפנת בנ"ע כפר פינס אומרת תודה.

אתמול התקיים באולפנת בנ"ע ערב הכרת הטוב לכלל העובדים והמורים באולפנא.

מי שהגיע לאולפנא לא זיהה את פני המקום, מוזיקה שמחה קיבלה את פני הבאים, המדשאות התמלאו בעמדות יצירה, דוכנים של פינוקים, ומתקני מתנפחים חיכו לעובדים ולמשפחותיהם.
צוות המטבח פינק את כל הצוות והאולפנא בארוחת  'על האש' חגיגית, באווירה קיצית.
לאחר הארוחה החגיגית, התקיים כינוס מרכזי חגיגי בו כל כיתה העניקה מתנה וברכה למחלקה באולפנא.
היה ערב מרגש ומחמם את הלב!

קרא עוד »

האולפנא עולה לירושלים!

ביום ירושלים נפגשנו כולנו בגן הוורדים לפעילות משותפת לכבודה של ירושלים. המדריכות קישטו את העצים עם אמירות על ירושלים ע"י שילוט מרשים, בלונים כחול לבן וסרטי זהב מקושטים לכל בת. אחרי ארוחת צהריים המחנכות ביחידות כיתתיות דיברו עם הבנות ולמדו בעניינים שונים על ירושלים מתוך דברי הרב קוק :"עלי לך על הר גבוה עלי לך מבשרת ציון הרימי בכוח קולך מבשרת ירושלים", להרים את קולה של ירושלים בקדושתה וטהרתה. קרא עוד »

שבת ביער!

שבת יער

בשבת פרשת בהר יצאנו כל האולפנא והצוות לשבת בחוות משמר הכרמל. עובדי התחזוקה הקימו סככות, הביאו חשמל, השכירו מקררים ושולחנות וכסאות כדי להכין את השטח לשבת מיוחדת ביער.

כל כיתה קיבלה תפקיד לקראת שבת ובשבת עצמה. ביום שישי בבוקר יצאו "צוות חלוץ" 40 בנות נמרצות שבאו לעזור להכין את היער לקראת שבת, הבנות התוודעו לבעיות ההלכתיות השונות ועמלו על חיתוך ניילונים מבעוד יום, חיתוך שקיות אשפה, חלוקת אוכל לקופסאות לפי ארוחות ותיחום איזורים.

עברנו שבת מיוחדת במינה, קבלת שבת עם נוף עוצר נשימה להרי הכרמל, תפילה וסעודה משותפת תחת כיפת השמיים, נושא השבת היה ספירת העומר, יחידת מחנכות עסקה בנושא של תלמידי ר' עקיבא, מעגל שבת מיוחדת שלי עם הרבנית שלומית בו כל אחת סיפרה על חוויית שבת מיוחדת שהייתה לה בחיים, הר"מים ביחידה שכבתית דיברו על "בין פסח לשבועות" מה התהליכים שעוברים מחג לחג. הרב חיים כהן העביר לבנות שיחה על "למה יער" מה היער מזמן לנו? איזה ייחודיות יש ביער שמביא אותנו לעבודת ה' אחרת.

ואווירת השבת המיוחדת של שותפות כולן בתורנויות השונות במטבח, המשחקי קופסא שהיו פזורים לאורך השבת בשולחנות, השיח בין חברות,לימוד חברותות בחבורות בבית מדרש יער, טיולים במתחם ועוד תרמו לאווירה המשפחתית והמיוחדת שהייתה לשבת זו.

הרגע שהדהים את כולנו היה בצאת השבת שכל האולפנא התגייסה ותוך זמן קצר כל המחנה היה מקופל ומסודר. הבנות היו מדהימות בהתגייסות ובעזרה שלהן!!

 

קרא עוד »

משמר לקראת פסח

לקראת חג הפסח קיימנו ערב לימוד והכנה. הבנות שמעו שיחות מפי מגוון מרצים ובנושאים שונים ואף חוו ליל הסדר מוחשי עם הר"מים בנושאים הלכתיים הקשורים לחג.

הרב רפי קפלן העביר שיעור בליווי סרטונים על דמויות החמ"ד הרב והרבנית נריה זצ"ל ועל החיבור המיוחד שלהם לאולפנא וכן על שיעורי הרב נריה לקראת פסח. קרא עוד »

ה-ח-ת-ו-נ-ה!

השביעיסטיות הרימו הפקה לא רגילה!

לערב אחד, האולפנא התחפשה לאולם אירועים עם כל המשתמע מכך.

במשך 3 חודשים הבנות עמלו  וטרחו, קרא עוד »