פרשת וישב | תשפ"ג

WhatsApp Image 2022-12-15 at 17.17.25

פרשת וישב | תשפ"ג

 

מה התחדש השבוע?

 

 

1.התוועדות יט' כסלו – ביום ראשון התקיים בחד"א ערב חגיגי בהשראת חגיגות "צמאה" המתקיימות השבוע  ברחבי הארץ. בנות מגמת מוזיקה ניגנו והרקידו את הבנות בשמחה רבה. 

תודה לגילה יוסלזון, פנינה ומיתר המורות למוזיקה על ההובלה. 

2.מסע " מאמין וזורע"- ביום שני יצאו בנות החמישית למסע "מאמין וזורע". המסע נפתח בהר ברקן. הבנות עלו לתצפית מננה רואים את איזור העמקים מצד אחד ואת איזור צפון השומרון  מהצד השני . שם שמעו על הסיפורים התנכיים והסיפורים מראשית ההתיישבות הקשורים למקום. לאחר  מסלול מאתגר עם ירידה תלולה המשיכו לשדמות מחולה שם לנו בלילה. בשדמות מחולה התארחו אצל משפחות מהמקום שסיפרו על אתגרי המקום . למחרת הצפינו  ל"שביל הסנהדרין " בטבריה. שם חשפו שבילים וסיירו במקום. לסיום, שכשכו בנחל הקיבוצים וקינחו ב"מעגל סיכום".

תודה גדולה לרב מייזליש ולמיכל על ההובלה. תודה לצוות החמישית. תודה לכל המורים שהגיעו.

3.סמינריון בחירה- לקראת תחילת תקופת הסיירות ובחירת מקום ש"ל , התקיים "סמינריון בחירה" לשמינית. הבנות העמיקו בנושא הבחירה בכלל ובנושא ש"ל בפרט. במהלך הסימנריון הגיעו אורחים: הרב  רונן טמיר, שרית סולטן ועוד… התקיים גם פאנל עם בוגרות של האולפנא. לסיום התקיים מופע פלייבק עם תיאטרון מיידלע ולאחריו ארוחת ערב ופעילות עם האמהות.   

תודה לרבנית ולצוות שמינית על הכנת והובלת הסמינריון

4.מפגש דתיים וחילוניים- במסגרת מפגש "דתיים חלוניים", פגשו בנות השביעית בנות מכיתה יב מתיכון הקיבוצים "מעיין שחר".התקיימו מעגלים של היכרות ושיח. הבנות יצאו עם הרבה חומר למחשבה

 

5.סדנאות יצירה לחנוכה– ביום חמישי אחה"צ התקיימו סדנאות יצירה בחד"א  עם שעווה ונרות לקראת חנוכה. ובהמשך הערב התקיים מעגל גדול של כל בנות האולפנא "מנר לנר".