פרשת וישב | תשפ"ב

IMG-20211123-WA0037

פרשת וישב | תשפ"ב

 

 

 

 

"ויחלם יוסף חלום" (בראשית לז,ה)

הפרשה פותחת  בחלומו של יוסף שעל פניו היה נראה היה בלתי מציאותי בעליל אך למפרע התברר כאמיתי ביותר.                                                                                                הרב משה צבי נריה, שיום פטירתו חל השבוע,  כתב על החולמים:

 "גדולים, 

החולמים חלומות גדולים,

הופכים חלומות למציאות. 

גדולים,

העוסקים במעשים קטנים,   

הופכים את המעשים לגדולים. 

ברם…           

קטנים,     

החולמים על גדולות,   

ואינם עוסקים אפילו בקטנות,   

מבלי עולם הם;   

שכן,

החלומות נשארים בחלומם, 

הקטנים – בקטנותם,   

והעולם – בתוהו ובוהו". 

שנזכה לחלום חלומות גדולים ולהביאם לידי מעשה.

יום שיא באנגלית-  ביום שני  בנות החמישית יצאו ליום שיא באנגלית בזכרון יעקב. היום עסק בנושא חודש כסלו בעקבות גיבורי ישראל. הבנות ערכו סיור באנגלית במוזיאון בית אהרונסון וחפשו את המטמון בעזרת רמזים באנגלית במדרחוב. לאחר מכן הן השתתפו בפעילויות חוויתיות נוספות באנגלית באתרים היסטוריים בקרבת מקום.  מצ"ב תמונות.  יום זה תוכנן במטרה לאפשר לבנות למידה חוויתית וופעילה תוך חשיפה לאוצר מילים . ישר כח לצוות אנגלית!       

יום פטירת הרב נריה- ביום שלישי התקיים טקס שהכינו בנות כיתה ט2 לציון יום פטירתו של הרב נריה, "אבי דור הכיפות הסרוגות".  הבנות המחישו בדרכים שונות  תחנות לאורך חייו של הרב נריה. ישר כח ליעל כהן המחנכת ולמדריכה הדר על ההובלה.

IMG-20211126-WA0001

"צמאה" גם באולפנא – ביום שלישי, לרגל יט כסליו,  בערב קיימה מגמת מוזיקה התוועדות לכל האולפנא בחדר אוכל. הבנות השתתפו ופצחו בריקודים. ישר כח לנעם ולשרון על ההובלה. 

IMG-20211123-WA0037

שיעור הסטוריה באוירה אחרת- השנה נכנסנו ל"תוכנית באר" שבה לימודי ההיסטוריה בכיתות י נעשים מול המחשב ומידי פעם יש מפגש פנים אל פנים. לאחר סיום הלימוד על תקופת הנאורות , במפגש שהתקיים השבוע , הבנות דימו  את הסלונים באירופה, שתו" תה" ( קוקה קולה) ואכלו "ביסקוויטים" ( עוגיות טעימות) ונכנסו ל"סלון הגדול" ( לספריה) ופתחו בדיונים שמעסיקים אותן. התלמידות נהנו מהטעימה תרתי משמע. ישר כח להדס על למידה חוויתית ומשמעותית.

IMG-20211125-WA0024

ערב הוקרה לרב גלעד- התקיים אתמול בלילה באולפנא.  לערב הגיעו בוגרות רבות של האולפנא. לצד המפגשים המרגשים, נאמרו דברים על ידי הרב צוהר והרב גלעד. הבוגרות שיתפו מחוויות בעבר וההשפעה שקיבלו מהרב גלעד. בהמשך בני המשפחה דיברו, הוקרן סרטון עם דברי ברכה של דמויות שונות שעבדו לצידו של הרב. ישר כח לכל האחראים על תיכנון וארגון הערב. 

חינוך לבריאות – בכניסה לבניין לימודים מקדמת את פנינו תערוכה "חינוך לבריאות" שהכינו בנות כיתה י, ויב' במטרה להעלות את המודעות לאורח חיים בריא. ישר כח  למורה שרון אסרף על היוזמה.

20211125_141454