מידע להורים

מהנעשה באולפנא | אייר תשפ"ב

 

אתר1

 

הרבנית שלומית שילר­ ראש האולפנא

הורים יקרים!

קרא עוד »

פרשת אמור | תשפ"ב

 

 

מה התחדש השבוע?

 

יום הזיכרון ויום העצמאות – השבוע התקיים בסימן  "ימי התשועה". הבנות והצוות היו עסוקים בהכנות רבות לאירועי יום הזיכרון והעצמאות. 

קרא עוד »

פרשת קדושים | תשפ"ב

 

מה התחדש השבוע?

השבוע "נחתנו" לשיגרת למידה אינטנסיבית לאחר חופשת הפסח ולקראת תקופת בגרויות.

בע"ה נבא במלא הכח לשליש אחרון וקצר זה.

קרא עוד »

פרשת מצורע | שבת הגדול תשפ"ב

 

מה התחדש השבוע?

 

 

1. שבת הורים– בשבת האחרונה התקיימה שבת הורים לבנות החמישית. השבת היתה מרוממת מאוד. הבנות נטלו חלק לפני השבת ובמהלכה. ההורים טעמו מאוירת השבת באולפנא. היו תגובות טובות ונלהבות. ישר כח לצוות חמישית על הובלת השבת 

 

2. הרמת כוסית- היה משמח ומרגש להפגש בהרכב כה נרחב של כלל צוות האולפנא, מורים ועובדים,  בהרמת הכוסית שהתקיימה ביום שני בבוקר, לקראת היציאה לחופשת פסח. יחד נעשה ונצליח!

 

3. "משמר"- ביום שני התקיים ערב לימוד לקראת חג הפסח . בערב העבירו שיחות הרב צבי אלון והרב סיגליס, כמו כן התקיימה יחידת מדריכה. הערב הסתיים בהופעת של יהודית ינקלביץ ששיתפה את הבנות בסיפור יציאתה מעבדות לחירות עם ירידת מסך הברזל. 

4. ערב בוגרות- במקביל למשמר,  הגיעו לאולפנא קבוצה של בוגרות למפגש ראשון בסדרת "בדרך לחופה" . רעיון המיזם הוא ללוות את הבוגרות שלנו גם לאחר סיום האולפנא. הבנות עברו סדנא עם אסתר רטיג מאמנת חתונה ושיחה עם הרבנית שלומית .היה ערב משמעותי וחווייתי. יישר כח לעדי וייס ושקמה שפירא שמובילות את המיזם בשיתוף עם נחמה ,רכזת הבוגרות. 

5. יום המעשים הטובים– נמשך גם לשבוע זה.. כיתה יא1 יצאה השבוע לגנים בכפר פינס והעבירה שם פעילות.

6. מסיבות סיום שליש- בהרכבים כיתתיים בהובלת המדריכות התקיימו ביום שלישי בערב . המסיבות , שסיכמו קטעים מהוואי הכיתה במהלך השליש, נמשכו עד השעות המאוחרות של הלילה.

7. נקיונות- השבוע התקיימו נקיונות נרחבים בפנימיות ובכיתות, מנצלים את נקיון פסח, לעשות סדר באופן כללי. תודה למורים ולמחנכות שנרתמו לדבר.

שבת זאת, נקרא בפרשת ויקרא על תורת המצורע. מפליא המקום הרב שניתן בתורה לעניין הצרעת, יותר מעניינים רבים אחרים בתורה. פרשנים רבים ניסו לתת טעם להופעת הצרעת ועסקו בטעמי הצרעת השונים. בעל השפת אמת הולך בעקבות המדרש ומציע גם הוא טעם להופעתה:

"במדרש: מצורע – מוציא רע. כי בכל דבר יש תערובת טוב ורע, וכן באדם. ומכל מקום כמו שהוא בשורש הטוב גובר על הרע, כי מידה טובה מרובה. אבל צריכין ליזהר שלא להוציא הרע מן הכלל. וכן כתיב נצור לשונך מרע כו' בקש שלום, הוא הביטול אל הכלל. וכן כתיב בטהרת מצורע שתי צפרים חיות, המים החיים, הכול לחזור להתדבק בשורש. וכשהוא בתוך הכלל יכול ליתקן(שפת אמת מצורע תרל"א)"

בעל שפת אמת מציין בדבריו שני עניינים:

הבחירה של המצורע לראות במציאות את הרע ולדבר עליו 

והבחירה בפירוד על פני החיבור 

התורה רואה בתהליך טהרת המצורע את הזמנתו לתיקון בדברים שבהם חטא. 

בע"ה שנזכה לבחור בטוב ולדבר טוב ובכך נביא גאולה לעולם!

פרשת שמיני | תשפ"ב

מה התחדש השבוע?

 

 

1. אזמרא- השבוע הגיע לאולפנא איציק וזאנה. איציק גר בעבר בגוש קטיף נפצע קשה בפיגוע, השתקם ואחרי הגרוש פעיל בגרעין נצרים באריאל

קרא עוד »