מידע להורים

פרשת בהר בחוקותי | תשפ"ג

 

 

מה התחדש השבוע?

 

1. שבת שכבה- בשבת האחרונה יצאה כל שכבה למקום אחר במטרה להפגש בעשיה ציונת משמעותית בדור שלנו. החמישית יצאו לאלון מורה. השישית– ללוד, השביעית– לעלי והשמינית לתל אביב.

קרא עוד »

פרשת אמור | תשפ"ג

 

 

מה התחדש השבוע?

 

1. סמינריון חלמיש- בימים ראשון- שני התקיים סמינריון חלמיש לשמינית. ליום הראשון, שהתקיים באולפנא הוזמנו האמהות לסדנא, לימוד וארוחה משותפת עם הבנות.

ביום השני, הבנות שינו אוירה ונסעו למכללת בית וגן בירושלים. במהלך היום התחלקו לשתי קבוצות והשתתפו בסדנאות. הן פגשו את אברם כץ, אלירז פיין, הרב ברוך סליי ולסיום התקיימה שיחה זוגית עם הרב והרבנית צוהר. לאחר יום גדוש, נסעו לתפילה בכותל. 

קרא עוד »

פרשת לאחר מות קדושים | תשפ"ג

מה התחדש השבוע?

1.יום שיא בספרות- בעקבות הערכה חלופית שעשו בנות השישית על הספר "קשורה בנפשו", התארח באולפנא מחבר הספר, הרב אנגלמן.  הוא העביר שיחה שנגעהה גם בימים אלו של יום השואה ויום הזיכרון,  וענה לשאלות הרבות שנשאל. היתה התעניינות רבה.  

מצ"ב תמונות מהשיחה ומהתערוכה שהכינו. ישר כח לנופר וליעל כהן. 

2.אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות- השבוע עמד בסימן הימים המיוחדים, יום הזיכרון ויום העצמאות. הבנות היו שותפות בהכנת האירועים הרבים. ישר כח למורות ולמדריכות על הובלת והכוונת הבנות.

ותודה גדולה ליעל צויבל שניצחה על הכל בסבלנות רבה:

 • בשבת- התארח באולפנא הרב חן חלמיש מעיר דוד שדיבר על גאולתם של ישראל.

 • ביום ראשון- התקיימה שיחה עם שרית לפידות, על אחיה שנפל. 

 • ביום שני בערב- לאחר הצפירה, התקיים אירוע "הקול יזכור" שהכינו בנות מגמת מוזיקה. לערב הגיעו אורחות רבות: אמהות, מורות ונשים מהאיזור. בנות המגמה שרו וניגנו את שירי יום הזיכרון , שיתפו בסיפורים אישיים בין שיר לשיר. היה ערב נוגע, עוצמתי, מרגש מאוד ומקצועי. ישר כח לגילה ולמיתר ופנינה על הובלת הערב. מצ"ב תמונות.

 • ביום שלישי בבוקר, יצאו בנות השישית לבית העלמין בפרדס חנה. שמה פגשו משפחות שכולות ושוחחו איתם

 • לאחר הצפירה, התקיים טקס מושקע ונוגע ליום הזיכרון בהובלת כיתה י3 ולאחר מכן, התקיימו מפגשים מחזוריים עם הרמים ליום הזיכרון. 

 • בצהריים, התכנסו בנות האולפנא- ושמעו חברות ששיתפו בסיפור נפילתם של בני משפחה במלחמות או פעולות איבה.

 • את  יום העצמאות – פתח טקס מעבר שהכינו בנות כיתה ט1 ושיחה של הרבנית שלומית שהזכירה וחיזקה את הסיבות מדוע חוגגים ומודים ביום העצמאות.

 • התקיימה תפילת ערבית חגיגית עם הלל בברכה. ומיד לאחריה התקיים טקס דגלנות והדלקת משואות על ידי נציגות נבחרות מהאולפנא

 • ארוחה חגיגית התקיימה בדשא בשולחנות שהבנות ערכו באופן חגיגי ומקושט. בסיום הארוחה התקיים לימוד עם המחנכות ליום העמאות

 • כמידי שנה, גם השנה התקיימה הופעת מדריכות מושקעת ביותר. הופעה הומוריסטית עם ערך בעקבות שירים ישראליים מפורסמים. ישר כח למדריכות וליעל כהן והדר תורגמן על כל הליווי וההכוונה.

 • לסיום, התקיימה הרקדה חגיגית עד השעות הקטנות של הלילה.

 

פרשת תזריע מזורע | תשפ"ג

 

מה התחדש השבוע?

 

 

1.יום השואה– ביום השואה הגיעה לאולפנא הגב' מלכה הולנדר, סבתא של אושרת הולנדר מכיתה יא3 ששיתפה בסיפור חייה בתקופת השואה. היה מצמרר, מרתק ומחזק. 

לאחר מכן, התקיים טקס מרגש בהובלת כיתה ט3 . ישר כח להילה רחמים ולמדריכה על הליווי וההובלה.

קרא עוד »

פרשת ויקרא | תשפ"ג

 

מה התחדש השבוע?

 

 1. סיור של"ח– השבוע יצאו בנות כיתה ט1 לסיור של"ח בגן הנדיב בעקבות הברון רוטשילד. 
 2. בגרויות- את עונת הבגרויות פתחנו עם בגרות האנגלית בעל פה. תודה לצוות אנגלית ולצוות המחשוב על ההכנה, התיאום והסבלנות שנדרשה בבגרות מעין זו. 
 3. במקביל התקיימה בגרות בספורט בהובלת שרון ונורית. הבנות רצו מקצה 2000 והכינו תרגיל
 4. כנס מגמות מוזיקה– השבוע התקיים כנס מגמות מוזיקה של החינוך העל יסודי של החמ"ד. הכנס התקיים בהיכל התרבות בראש העין. גם בנות מגמת מוזיקה שלנו הצטרפו לכנס המושקע. הבנות נגנו באחד ההרכבים. ישר כח לצוות מגמת מוזיקה על הליווי וההכוונה ולעידית שהצטרפה אליהן.
 5. קמחא דפסחא- השבוע יצאו בנות החמישית לעין עירון. שם , בשיתוף עמותת "אהבת ישראל" ארזו בחריצות ארגזי משלוחים לעשרות משפחות נזקקות לקראת חג הפסח. 
 6. ועוד מאותו עניין: השבוע  ארגנו  בנות כיתה י2  בת מצווה למשפחתון מתלפיות שהתארח אצלנו בשבת בתחילת שנה. 
 7. ביקור פיקוח התיישבותי- ביום חמישי הגיע לאולפנא צוות נרחב של מפקחים ועובדי מנהל החינוך ההתיישבותי ובראשם אילנה נולמן , מנהלת המינהל.  על מנת להכיר את האולפנא, הם שמעו הסבר מהרבנית שלומית על החזון החינוכי של האןלפנא. לאחר מכן, הוצגו התוכניות הלימודיות הייחודיות באולפנא, סדר היום החברתי וסדרי הפנימיה. הם ערכו סיור ברחבי האולפנא, ראו הופעה של בנות מגמת מוזיקה, נפגשו עם מגוון של בנות . שאלו אותן על חייהם באולפנא ועל מה שהן מקבלות במקום. ב"ה היה מפגש טוב. זו הזדמנות שוב לומר תודה לכולכם שעומדים מאחורי המפעל החינוכי החשוב הזה. כל אחד בתפקידו. 

קרא עוד »