מהנעשה בחינוך החברתי

אז איך מרגיש להעביר את סיפור חייך בסמינריון באולפנת כפר פינס?

זכינו לשמוע שיחה מעוררת השראה כחלק מסמינריון באולפנא, עדן היטיבה לתאר את הרגשות והחוויות. . קרא עוד »

שיחה מעוררת השראה עם פדות הגמדה

זכינו לפגוש אשה קטנה – גדולה. . מעוררת השראה!

פדות רוטנמר, שלימדה אותנו כמה כח האמונה והראייה החיובית יכולים לקחת אותנו רחוק, איך הרצון והחלום מגשר על הקשיים והחסמים,

 ואי ך הכל אפשר אם מאמינים ורוצים! קרא עוד »

"תוספתא"- מוסיפים בקודש

ברוך ה׳ מערכת "התוספתא", על כל מורכבותה ושינוייה, יצאה לדרך.
בשעה טובה החלו סדרות השיעורים, כשחשבנו כיצד למלא את המשבצת הזאת הגענו למסקנה שיש לנו הזדמנות להעניק לבנות סדנאות מקיפות יותר בנושאים מגוונים, הקשורים לחיינו, בתחומי הקודש והחול, כמו: התנהלות כלכלית, דימוי גוף, עבודת הנפש, חסידות ועוד ועוד.

קרא עוד »

שיעורי הרב צהר

אחת לשבועיים אנחנו זוכים לשמוע את הרב צהר מוסר שיעור באולפנא, בכל מפגש הבנות והצוות מתמלאים, לומדים יחד, מרימים את המבט ועולים קומה.

שיעור הרב צהר

שבוע ירושלים

השבוע בנות השמינית חזרו ממסע בן חמישה ימים בירושלים, מסע דרך אתריה של ירושלים ,חיבור וציפייה למקדש. באמצעות לימוד חי, דרך מפגשים עם דמויות ומקומות הבנות מגיעות לרצון לקחת אחריות ולהביא לשינוי ותיקון האומה העם והמדינה. הבניה העצמית מתרחשת שלב אחרי שלב, תוך בניית עולמה הרוחני דרך המפגש עם ירושלים של מעלה עם נגיעה בחורבותיה בצמיחתה המחודשת ובתקווה לבניין בית המקדש. את המסע הובילה הרבנית שלומית שילר, ראש האולפנא יחד עם הצוות החינוכי.

השנה זכינו שהרב צוהר יצטרף לחלקו של המסע בסיור בהר הרצל ופקידת קברם של גדולי הרבנים בתקופת הגאולה – הראי״ה קוק והרצי״ה קוק, הקבורים בהר הזיתים, אל מול הר הבית, מקום המקדש.

לעוד תמונות מהמסע לחצו כאן